20.7 Megapiksel Kameralı Su ve Toz Geçirmez Sony Xperia Z2

20.7 Megapiksel Kameralı Su ve Toz Geçirmez Sony Xperia Z2


Sony suya ve toza dayanıklı amiral gemisi modelleriyle piyasada ilgi çekmeyi başarıyor. Geçen yılın modelleri Xperia Z ve Z1’i, geçtiğimiz şubat ayında duyurulan Xperia Z2 takip etti. Yaza girilirken Türkiye’de de piyasaya sunulan Sony Xperia Z2 seleflerine göre daha iyi bir ekran, daha hızlı işlemci ve hafif rötuşlardan geçen bir gövdeyle geliyor.
Xperia Z1’in 5 inç ekranı yerine 5.2 inç köşeden köşeye uzunluğa sahip bir ekran tercih eden Sony, ayrıca ekran teknolojisinde de önemli bir değişiklik yapmış, TFT yerine IPS LCD teknolojisini tercih etmiş.
Görünüş açısından Sony Xperia Z2’nin selefi Z1’den çok farkı yok. 5.2 inç ekranı sayesinde Xperia Z2 biraz daha büyük görünüyor. Ayrıca ikinci bir ön hoparlörü bulunuyor. Ekran boyutunun artışı çerçevenin biraz daraltılmasıyla telafi ediliyor.
Sony Xperia Z2 de Xperia Z1 gibi IP58 sertifikasına sahip. Böylelikle telefonun suya, toza ve batırmalara karşı dayanıklı olduğu resmileştiriliyor. Xperia Z2’yi 1.5 metre derinliğinde tatlı suda yarım saat boyunca sorun olmaksızın tutabilirsiniz. Deniz suyu veya havuz suyu gibi ortamlarda bu kadar uzun süre tutmak zararlı olabilir.
Sony Xperia Z2’nin 20.7 megapiksel kamerası video tarafında 4K çekimi ön plana çıkarıyor. Kamera uygulaması içinde özel bir 4K modu var, böylelikle herhangi bir ek ayar yapmadan 4K video çekimine başlamak mümkün oluyor. Önde yer alan 2.2 megapiksel kamera da Full HD video çekim desteği sağlıyor.

Sony severlerin büyük bir ilgi gösterdiği Sony Xperia Z2’yi satın almak isterseniz en uygun fiyat garantisi sunan buypasa.com’u tercih edebilirsiniz. “Ücretsiz sanal dükkan” ve “%0 satış komisyonu” gibi kampanyaları sebebiyle online mağaza açmak isteyen e-ticaret kullanıcılarının gözdesi olan bu sanal pazar platformuna https://buypasa.com adresinden ulaşabilir, telefonun tüm teknik özelliklerini ve görsellerini inceleyebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle