2015 Yılının İlk Ultrabook Modeli Toshiba Kira

2015 Yılının İlk Ultrabook Modeli Toshiba Kira


Bu yılın ilk Ultrabook örnekleri arasında bulunan Toshiba Kira, oldukça şık bir görselliğe sahip. Çekici bir tasarıma sahip olan Kira, yüksek çözünürlükteki ekranıyla da fark yaratacak kapasitede. Üzerinde 13.3 inç büyüklüğünde bir ekran taşıyan ultrabook, WQHD PixelPure ekran paneline sahip. LED arka aydınlatmalarla geliştirilen panel, iyi bir görsellik sağlıyor. 2560×1440 piksel çözünürlüğünde olan ekran, yüksek çözünürlüğe kavuşmak isteyenlere tarafından da beğenilecektir diye düşünüyoruz.
Toshiba Kira, 10 noktaya kadar çoklu dokunuşlara açık dokunmatik bir ekranın sahibi. Ekranın hassasiyetini sevdik. Fakat diğer yandan her ne kadar LED aydınlatmalarla desteklenmiş olsa da ekran parlaklığını biraz düşük bulduğumuzu da söyleyelim.
Kira’nın ekranı Corning Concore camla korunuyor. Böylece çizilmelere karşı dirençli yapıya kavuşturulmuş ekran, elleriniz ekrandayken çizilecek şeklindeki endişelerinizi ortadan kaldırıyor.

Toshiba Kira, Windows 8.1 işletim sistemiyle çalışıyor. Ultrabook’un teknik öğeleri arasında ise Intel Core i7-4500 işlemci başı çekiyor. 1.8 GHz hızında çalışan işlemciye 8 GB DDR3L bellek destek çıkıyor. Öte yandan elbette ultrabook’ların olmazsa olmazı SSD de Kira’da hazır bulunuyor. 256 GB’lık SSD’nin 220 GB’lık bölümü kullanılabilir durumda.
Sahip olduğu teknik öğelerle oyun performansı için de ideal bir düzlemde olduğunu söyleyebileceğimiz Kira’nın, elbette dahili grafik birimi olarak Intel Graphics 4400‘e sahip olduğu da unutulmamalı.
Toshiba Kira’nın en dikkat çeken yanını ise uzun pil ömrü oluşturuyor. Ultrabook, yapılan testlerde yaklaşık olarak 11 saati gördü. Bu da bir ultrabook için gayet ideal bir süre.

Toshiba Kira’nın bağlantıları arasında da yenilikçi seçenekler mevcut. Bunlar arasında yeni Wi-Fi standardı 802.11ac ve Bluetooth 4.0 desteği dikkat çekiyor. Diğer yandan üç USB 3.0 bağlantısı, tam boyutlu HDMI çıkışı ve SD kart ile kulaklık bağlantısı da ultrabook’ta hazır.

Toshiba firmasının ürettiği bu son model ultrabook’u satın almak isterseniz en uygun fiyat garantisi sunan buypasa.com’u tercih edebilirsiniz. “Ücretsiz sanal dükkan” ve “%0 satış komisyonu” gibi kampanyaları sebebiyle online mağaza açmak isteyen e-ticaret kullanıcılarının gözdesi olan bu sanal pazar platformuna https://buypasa.com adresinden ulaşabilir, cihazın tüm teknik özelliklerini ve görsellerini inceleyebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle