4K Video Destekli Akıllı Telefon Meizu Mx4

4K Video Destekli Akıllı Telefon Meizu Mx4


Android arenasında rekabet her geçen gün artmaya devam ediyor. Bunun en büyük sebebi ise eskiden başkalarına telefon üreten Çinli firmaların, piyasaya kendi modellerini uygun fiyata sürmeleri.

Meizu MX4 oldukça şık bir akıllı telefon. Tasarım anlayışıyla modern çizgileri yakalıyor. Uzaktan bakınca iPhone 6’yı andıran tasarım, telefona yaklaşınca bu farklıymış dedirtiyor.

MediaTek‘in ARM Big.LITTLE teknolojisini kullanan 8 çekirdekli MTK6595’ten gücünü alan telefon, modern bir grafik işlemci olan PowerVR G6200 MP4 ile geliyor. Bu da Meizu MX4’e oyunlarda yeterli bir performans sunması anlamına geliyor.
Verimli çalışan ara yüz, az RAM tüketiyor. 2 GB’lık RAM cihaza yeterli geliyor denebilir.
1080 x 1920 piksel çözünürlüğe hepimiz alışığız. Meizu MX4’ün çözünürlüğü ise 1152 x 1920 piksel. Yani genişliği, standart 16:9 ekranlara göre biraz daha fazla. Bu yüzden ilginç bir büyüklük olan 5.36 inç kullanılmış.
Sony Xperia Z ailesinden aşina olduğumuz 1/2.3 inçlik 20.7 Megapiksellik sensör, Meizu MX4’te karşımıza çıkıyor. Bu kamera 2160p video kaydı da yapabiliyor. Ön kamerası ise 2 Megapiksel.
Güç tasarruf moduna sahip ara yüzüyle beraber 3100 mAh’lik batarya, cihaza güzel bir pil ömrü sağlıyor.
Android Telefon Piyasasına sağlam bir giriş yapan Meizu MX4’ü satın almak isterseniz en uygun fiyat garantisi sunan buypasa.com’u tercih edebilirsiniz. “Ücretsiz sanal dükkan” ve “%0 satış komisyonu” gibi kampanyaları sebebiyle online mağaza açmak isteyen e-ticaret kullanıcılarının gözdesi olan bu sanal pazar platformuna https://buypasa.com adresinden ulaşabilir, telefonun tüm teknik özelliklerini ve görsellerini inceleyebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle