Akıllı Telefonda Farklı Bir Deneyim Nokia Lumia 920

Akıllı Telefonda Farklı Bir Deneyim Nokia Lumia 920


Bir zamanlar akıllı telefon ve telefon pazarının tek lideri olan Nokia, Symbian işletim sistemiyle iOS ve Android’e çok fazla direniş gösteremedi. Kurtuluş olarak Windows Phone ekosistemini seçen Nokia, ilk modellerini geçtiğimiz yaz sonu duyurmuştu.

Lumia 800 ve 900 modelleriyle Windows Phone 7.5 Mango işletim sistemli ilk akıllı telefonunu piyasaya süren firma, Windows Phone pazarının kolay bir şekilde lideri oldu diyebiliriz. İlk çıkan Lumia modelleri resmi olarak ülkemize gelmemişti. Bu yüzden ilk Lumia’ları bazı kullanıcıların bilmemesi doğal.
Türkçe desteğine çok daha sonra kavuşan Windows Phone platformu, Windows Phone 8 ile beraber dünya ile aynı anda Türkiye pazarına giriyor.
768 x 1280 piksel çözünürlüğünde ve 4.5 inç büyüklüğünde IPS ekranın kullanıldığı Nokia Lumia 920’nin inç başına düşen piksel aralığı ise 332 ppi.
Puremotion HD+ adlı teknolojiyi bünyesinde barındıran ekran, dokunmatik hassasiyetinin arttırılması sayesinde kışın eldiveninizle bile rahat bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Ayrıca ekranın geçiş hızları da son derece etkileyici.
Qualcomm’un Krait tasarımını temel alan ve 1.5 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Snapdragon S4 işlemcisi, Adreno 225 GPU’su ve 1 GB RAM’den gücünü alan Nokia Lumia 920, 32 GB dâhili hafızaya sahip. Lumia 920’nin hafızasını Windows Phone 8’in desteklemesine rağmen hafıza kartıyla genişletemiyoruz. 8.7 Megapiksel Carl Zeiss optiğe sahip Nokia 920, efektif olarak 8 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekebiliyor.
Nokia’nın Lumia 920 modeliyle birlikte satışa sunduğu bir diğer aksesuarı ise DT-900 adı verilen kablosuz şarj cihazı. Bu ürünün en önemli özelliği adından da anlaşılacağı gibi Lumia 920 ve 820 modellerini kablosuz olarak şarj edebilmesi.

Akıllı telefonlarda farklı bir deneyim yaşamak merakla sahip olduğu Nokia Lumia 920 ‘yi satın almak isterseniz en uygun fiyat garantisi sunan buypasa.com’u tercih edebilirsiniz. “Ücretsiz sanal dükkan” ve “%0 satış komisyonu” gibi kampanyaları sebebiyle online mağaza açmak isteyen e-ticaret kullanıcılarının gözdesi olan bu sanal pazar platformuna https://buypasa.com adresinden ulaşabilir, telefonun tüm teknik özelliklerini ve görsellerini inceleyebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle