Dev Tablet Lenovo Flex 20

Dev Tablet Lenovo Flex 20


Flex 20, özellikle büyük ekranı ve derli toplu görünümüyle dikkat çeken bir model. 19.5 inç büyüklüğünde bir ekranın sahibi olan Flex 20’nin görünüm itibariyle bir monitörden aşağı kaldığını söylemek yanlış olmaz. Yekpare bir ekrandan oluşan Flex 20’nin kalınca bir çerçevesi ve ortasında 10 parmak dokunuşunu algılayabilen IPS panelli bir ekranı bulunuyor. Ekranın çözünürlüğü ise 1600×900 piksel. Açıkçası 5 inçlik cep telefonlarında bile gördüğümüz Full HD çözünürlüğü bu ekranda görememek üzücü. Ancak ekranın parlak ve canlı olduğunu da söyleyelim.
Flex 20’nin çevresine baktığımızda bağlantı yönünden zayıf olduğunu görüyoruz. Üzerinde yalnızca iki adet USB 3.0 portu bulunması ve bunun yanında bir kulaklıktan başka herhangi bir fiziksel bağlantı sunmamasıyla dikkat çekiyor. Herhangi bir kart okuyucu, HDMI ve öte yandan bir optik sürücü de Flex 20’de yok.
Ekranın arkasına baktığımızda çok şık bir stant görüyoruz. Standı kapatıp Flex 20’yi bir “dev tablet” olarak da kullanabiliyorsunuz. Bilgisayarda kullanılan gövde malzemesi hem sağlam hem de dışarıdan bakıldığında çok şık görünüyor.
Flex 20, Intel Core i3 işlemciyle çalışıyor. Eğlence ve günlük kullanımlar için ideal bir kullanım sağlayan bilgisayarın işlemcisi 1.7 GHz gücünde. Öte yandan 4 GB belleklere sahip PC, Intel’in yerleşik grafik işlemcisini kullanıyor. Depolama kapasitesi olaraksa 500 GB’lık sabit diskin kullanıldığını söyleyelim. İşletim sistemi olaraksa elbette Windows 8 tercih edilmiş.
Flex 20’yi açtığınızda halihazırda yüklü gelen uygulamalar olduğunu görüyorsunuz. Bunlar arasında dikkati en fazla çeken sanıyoruz ki Aura arayüzü. Flex 20’yi bir tablet bilgisayar olarak kullandığınızda iki veya daha fazla kullanıcıyla aynı içeriğe erişebiliyor; tek bir ekran çevresinde buluşup arayüzün sunduğu multimedya seçeneklerini değerlendirebiliyor. Bunlara oyun ve çeşitli uygulamalar da dahil elbette. Aura arayüzünde eğlenceli oyunlar olduğunu söyleyelim. Böylece ekranı yatay düzleme alıp geniş bir tablet etrafında arkadaşlarınızla oyun oynamak ilginç bir deneyim olabilir.
Peki, Flex 20 bir tablet olarak kullanılabiliyorsa bu aynı zamanda mobil ortamlarda da kullanabileceği anlamına mı geliyor? Evet. Yani, eğer 20 inç boyutundaki bu ekranı yanınızda bir yere götürmek isterseniz dahili bataryası sayesinde elektriğe bağlı kalmaksızın çalıştırabilirsiniz. Yapılan testlerde Flex 20’nin 4 saate kadar pil ömrü sunduğunu belirtiliyor.
Lenovo’nun ürettiği all in one olarak adlandırılan hepsi bir arada bilgisayarı satın almak isterseniz en uygun fiyat garantisi sunan buypasa.com’u tercih edebilirsiniz. “Ücretsiz sanal dükkan” ve “%0 satış komisyonu” gibi kampanyaları sebebiyle online mağaza açmak isteyen e-ticaret kullanıcılarının gözdesi olan bu sanal pazar platformuna https://buypasa.com adresinden ulaşabilir, cihazın tüm teknik özelliklerini ve görsellerini inceleyebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle