Fansız Macbook Karşınızda

Fansız Macbook Karşınızda


Şu an Apple‘ın ürettiği en ince ve hafif notebook’u. En ince noktasında 0.35 mm’ye ulaşan MacBook, en kalın yerinde ise sadece 1.31 mm. MacBook’un ağırlığı ise sadece 920 gram. Bu da tasarım anlamında iPad’in notebook sürümü olduğuna ilişkin en belirgin kanıt sanıyoruz.
Yenilenmiş klavyesiyle de dikkat çeken MacBook, öte yandan yeni Force Touchtrackpad’ini de bize sunuyor. Intel Core M işlemciyle çalışan cihaz, bu sayede fansız tasarımla üretilmiş. Bu da onun ilk fansız Mac olarak anılmasına sebep oluyor.
MacBook’un çevresinde yalnızca USB-C portu ve bir de kulaklık ile mikrofon girişi bulunuyor. Bunların dışında herhangi bir port yok. Bu da tasarım anlamında cihazın daha minimal bir konsepte kavuşmasını sağlamış.
Yeni MacBook’ta fansız Intel Core M işlemci bulunuyor. 1.1 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemci, Turbo Boost’la 2.4 GHz hızına değin erişebiliyor. 8 GB RAM, 1600 MHz DDR3 olarak teknik kadroda kendine yer buluyor. Yine grafik işlemci hanesinde Intel’in HD Graphics 5300 birimini görüyoruz. Ayrıca cihaz 256 GB’lık depolama kapasitesi sunuyor.
12 inç boyutunda ve 2304×1440 piksel çözünürlüğünde ekranın sahibi olan MacBook, 16:10 görüntü formatında görüntü üretiyor. LED arka aydınlatmanın sahibi olan ekran IPS teknolojisi sayesinde 178 dereceye değin görüş açısı sunabiliyor. Sunduğu görüntü ise zaten muazzam derecede…
Üzerinde 480p FaceTime kamera bulunduran MacBook, her ne kadar harici olarak HDMI, VGA ve USB portları getirse de kablosuz bağlantı noktasında 802.11ac Wi-Fi’ı ve Bluetooth 4.0’ı destekliyor.
Apple, bu cihazla ultra ince, ultra hafif ve şık bir MacBook sahibi olmayı isteyenlere hitap ediyor.
9 ila 10 saate kadar pil ömrü iddiasında olan MacBook’a uygulanan pil testlerinde alınan sonuç 7 saat civarlarında oldu. Bu da mükemmel bir pil ömrüne sahip olmadığını gösteriyor, fakat kötü de değil. Elbette ekran parlaklığı daha düşürülerek veya farklı kullanımlarda 9 saati görmenin mümkün olacağı açık.
Apple firmasının ürettiği bu 2015 Model Macbook’a sahip olmak isterseniz en uygun fiyat garantisi sunan buypasa.com’u tercih edebilirsiniz. “Ücretsiz sanal dükkan” ve “%0 satış komisyonu” gibi kampanyaları sebebiyle online mağaza açmak isteyen e-ticaret kullanıcılarının gözdesi olan bu sanal pazar platformuna https://buypasa.com adresinden ulaşabilir, cihazın tüm teknik özelliklerini ve görsellerini inceleyebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle