Güçlü Bilgisayar Arayanların İlk Tercihi Toshiba Satellite C55D-A-14J

Güçlü Bilgisayar Arayanların İlk Tercihi Toshiba Satellite C55D-A-14J


Windows 8.1 işletim sistemiyle birlikte gelen 14J, başarılı teknik birimlerin sahibi. Ancak daha önce ekrandan bahsedelim. Dizüstü 15.6 inç büyüklüğünde bir ekranın sahibi. LED arka aydınlatmalarla aydınlatılan ekran, TruBrite teknolojisine sahip. HD çözünürlükleri görüntüleyebilen ekran, Full HD olmamasıyla üzücü. Ekranın görüş açısı için iyi diyebiliriz. Renkler ve görüntülerdeki canlılık da iyi seviyede. Bu arada hemen belirtelim ki 14J’nin ekranı dokunmatik özellik göstermiyor.
AMD’nin işlemcisine kalbinde yer veren 14J, güçlü bir bilgisayar arayanların beklentisini karşılayacak seviyede. A6-5200 işlemcinin sahibi olan dizüstü 4 çekirdekli yapısıyla ve 2.0 GHz hızıyla yeterli ölçüde. İşlemcisiyle birlikte grafik birimini de beraberinde getiren dizüstü, AMD A6-5200 APU’su ve AMD Radeon HD 8400 ile performans isteyenlerin ihtiyacını karşılıyor. 1 GB dahili belleğe sahip olan ekran kartı, gücünü 3 GB’a kadar paylaşımlı olarak çıkartabiliyor. Ayrıca sistemin 4 GB’lık bellek sahibi olduğunu da söyleyelim.
Sabit disk tarafına baktığımızda 5200 RPM’lik bir katı diskin kullanıldığını görüyoruz.750 GB’lık bir sabit diskin sahibi olan dizüstü, böylece yeterli depolama alanını sunabiliyor. Fakat artık dizüstü tarafında SSD’leri de görmeye başladık. Bu nedenle bu noktada 14J bizden eksi puan alıyor.

Üzerindeki bağlantılara baktığımızda USB 2.0 portundan iki, USB 3.0 portundan ise bir adet konumlandığını görüyoruz. Açıkçası artık USB 2.0 yerine sadece USB 3.0 portlarına yer verilmeye başlamanın zamanı geldiğini düşünüyoruz.
HDMI bağlantısının da sahibi olan 14J, harici monitörlere bağlandığında HD görüntüsünü geliştiriyor. 1920×1440 piksel maksimum çözünürlüğe ulaşabilen dizüstü, böylece geniş görüntü için olanak tanıyor. Kablolu bağlantısının yanında Bluetooth 4.0 ve 802.11 b/g/n bağlantı seçenekleri de sunan cihaz, Ethernet ve kart okuyucu gibi portların da sahibi.

Toshiba’nın ürettiği bu dizüstü bilgisayara sahip olmak isterseniz en uygun fiyat garantisi sunan buypasa.com’u tercih edebilirsiniz. “Ücretsiz sanal dükkan” ve “%0 satış komisyonu” gibi kampanyaları sebebiyle online mağaza açmak isteyen e-ticaret kullanıcılarının gözdesi olan bu sanal pazar platformuna https://buypasa.com adresinden ulaşabilir, cihazın tüm teknik özelliklerini ve görsellerini inceleyebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle