Her Zorluğa Dirençli Panasonic Toughpad JT-B1

Her Zorluğa Dirençli Panasonic Toughpad JT-B1


Panasonic’in zorlu koşullar için hazırlanmış ürün ailesi Toughpad’in yeni üyesi JT-B1 tablet, zorlu sektörlerde saha çalışanları için geliştirilmiş bir tablet. Şantiyeler, enerji santralleri, petrol kuyuları gibi alanlardaki mühendis ve çalışanların yanı sıra güvenlik güçleri ve askeri kullanım için de uygun olan Panasonic Toughpad JT-B1, ergonomik ve dayanıklı tasarımı birleştirmesiyle büyük avantaj sağlıyor.
Sağlam ve dayanıklı yapısına karşın son derece mobil ve hafif olan Toughpad JT-B1, performanslı çalışma temposuyla da oldukça dikkat çekici bir tablet. Ancak her şeyden çok tabletin en dikkat çeken yanı sağlam ve sert yapısı.
Tamamen sağlam ve dayanıklı bir gövdeye sahip olan Toughpad JT-B1, zorlu koşullar için uygun bir tablet. Toza ve suya karşı dayanıklılık sertifikasına sahip olan tablet, düşmelere karşı da direnç gösteriyor. Tableti elinize aldığınızda ne kadar dayanıklı olduğunu görebilmeniz mümkün. Çevresi sertleştirilmiş kauçuk bir malzemeyle kaplanan tabletin üzerinde yer alan tüm buton ve bağlantılar, suya direnç gösterebilmesi için koruma altına alınmış.
Gümüş renkli plastik bir kasaya sahip olan Toughpad JT-B1, görüntüsüyle her ne kadar kaba dursa da ele rahat oturan yapısı ve sağlamlık hissi vermesiyle güven verici. 17 mm’lik kalınlığa sahip olan tablet, 545 gram ağırlığa sahip. Bunlar, sağlam yapısı düşünüldüğünde gayet kabul edilebilir değerler. Ön tarafında Corning Gorilla Glass 2 ile güçlendirilmiş 7.0 inç boyutunda bir ekran taşıyan tablet, arka yüzeyinde ise kapaklarla bizi karşılıyor. Evet, tahmin edebileceğiniz gibi Toughpad JT-B1’in pilini değiştirmeniz mümkün. Küçük kilitleri açarak bataryayı yerinden çıkartabileceğiniz tabletin üst kısmında başka kapaklar altında ise güç, microUSB ve kulaklık bağlantılarını görebiliyorsunuz. Suya karşı direnç gösterebilmesi için tablette hoparlörler bile özel olarak tasarlanmış.
Düşmelere, suya ve toza karşı dayanıklılık gösteren Toughpad JT-B1, bu özellikleriyle zor çalışma koşullarına uygun yapıda olduğunu kanıtlıyor. Diğer yandan %95oranında neme dayanıklılık gösteren tabletin, böylece yüksek nemli ortamlarda da rahatlıkla çalışabilecek yapıda olduğunu söyleyelim. Bunların yanında -10 ila 50 °C ısıları arasında da kullanılabilecek olan tablet, gücünü kanıtlıyor.
Üzerinde 7.0 inç büyüklüğünde bir ekran bulunduran tablet, bu ekranıyla bizlere 1024×600 piksel çözünürlüğünde görüntüler sunuyor.
Panasonic Toughpad JT-B1’in üzerinde hem ön hem arka kamera bulunuyor. Ön kamerasıyla tipik olarak 1.3 MP değerinde çözünürlük sunan tablet, sahada çok sık ihtiyaç duyulan fotoğraf çekimini arka kamerasıyla mümkün kılıyor. 13 MP değerinde bir arka kameranın sahibi olan tabletteki kamera, üstelik LED flaşla da desteklenmiş.
Texas Instruments tarafından üretilen OMAP4 serisi yonga setine sahip olan tablet, 1.5 GHz’lik hız sunuyor. Böylece çift çekirdekli performansıyla gayet tatmin edici sonuçlar veren tabletin, çift çekirdekli pek çok rakibinden iyi seviyede olduğunu söyleyebiliriz. 1 GB’lık bellek sahibi olan tablet, gerekli uygulamaları rahatlıkla çalıştıracak performans sergiliyor. PowerVR SGX 540grafik birimiyle de incelediğimiz tabletin oyun performansı da yerinde. 1024×552 piksel çözünürlükte 59.5 FPS’lik sonuçlar ürettiğini söyleyebiliriz. Tabletin depolama birimini ele alacak olursak ise 16 GB’lık dahili depolama alanına sahip olan tablet, bu alanın yaklaşık 12 GB’ını kullanılabilir olarak sunuyor. Elbette bu alanı microSD kart ile arttırmak elinizde.
Panasonic Toughpad JT-B1‘in bataryasından bahsedecek olursak üzerinde 5720 mAh’lik bir batarya bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu bataryasıyla 8 saate kadar yoğun çalışabilen tablet, daha uygun koşullarda daha uzun süreler sunabiliyor.
Dünyanın önde gelen firmalarından olan Panasonic’ in ürettiği bu su, toz geçirmez profesyonel tableti satın almak isterseniz en uygun fiyat garantisi sunan buypasa.com’u tercih edebilirsiniz. “Ücretsiz sanal dükkan” ve “%0 satış komisyonu” gibi kampanyaları sebebiyle online mağaza açmak isteyen e-ticaret kullanıcılarının gözdesi olan bu sanal pazar platformuna https://buypasa.com adresinden ulaşabilir, tabletin tüm teknik özelliklerini ve görsellerini inceleyebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle