4 GB Ram’li İlk Akıllı Telefon; Asus Zenfone 2

4 GB Ram’li İlk Akıllı Telefon; Asus Zenfone 2


Geçtiğimiz aylarda CES 2015’te tanıtılan Asus’un üst düzey akıllı telefon modeli ZenFone 2, sonunda ülkemizde de kendini gösterdi. Üst düzey özellikleriyle birlikte üst seviye cep telefonu modelleri arasına katılan ZenFone 2, daha önce çıkarılan Asus ZenFone 5 ve 6’yla benzer tasarıma sahip, fakat teknik özellik bakımından çok daha zengin unsurlar ile donatılmış bir telefon olarak karşımıza çıkıyor.
Telefonun tasarım detaylarında önceki modellere göre değişiklikler dikkat çekiyor. Örneğin güç butonu telefonun üst kısmına konumlanmış. Ses butonları da LG’nin G4’ten aşina olduğumuz gibi arka yüzeyde bulunuyor. Ses butonlarının kullanımı güzel fakat güç butonu için aynı şeyi söylemek zor. Telefonun boyutu büyük olduğu için ulaşımı zor, ayrıca tuş yüzeye çok yakın konumlandırıldığı için basması da biraz zahmetli.
ZenFone 2, 5.5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Full HD görüntü sunan telefon, ideal bir görüntü sağlıyor. 403 ppi piksel yoğunluğuyla ekranın iyi durduğunu söyleyelim. Elbette bunda IPS panelin kullanılmış olmasının da avantajı fazla.
ZenFone 2’nin işletim sistemi Android 5.0. Güncel Lollipop işletim sistemiyle gelmesi telefon için büyük artı elbette, ayrıca bunun yanında Asus’un ZenFone modellerinde sunduğu ZenUI arabirimin de buna büyük katkısı var.
ZenFone 2‘nin 16, 32 ve 64 GB’lık farklı kapasite seçenekler bulunuyor. Ayrıca micro SD kart kullanılarak 64 GB daha ek hafıza sağlabilirsiniz. ZenFone 2, kamera konusunda da kullanıcıları memnun edecek bir model olmayı başarıyor. 13 MP arka kameranın ve 5 megapiksel ön kameranın sahibi olan telefon, böylece son dönemdeki iyi kamera çizgisini yakalamış durumda. Ayrıca kamera özelliklerinde f/2.0 aralıklı PixelMaster arka kamerasının katkısı büyük.
Asus severlerin büyük bir merakla beklediği bu akıllı telefona en uygun fiyat garantisi ile buypasa.com adresinden ulaşabilirsiniz. Sunduğu “ücretsiz sanal dükkan” ve “%0 satış komisyonu” gibi kampanyalarla online mağaza açmak isteyen e-ticaret kullanıcılarının gözdesi olan bu sanal alışveriş platformuna https://buypasa.com adresinden ulaşabilir, telefonun diğer detaylarını inceleyebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle