Minimum İncelik Maksimum Performans Apple iPad Air 2

Minimum İncelik Maksimum Performans Apple iPad Air 2


6.1 mm kalınlığıyla Apple iPad Air 2, piyasadaki en ince tabletlerden birisi. Bu kadar ince bir tablet yapmak, genelde cihazın diğer yönlerden gelişmesini sınırlar. Ama iPad Air 2’de durum böyle değil, yani hem daha ince, hem de iPad Air’e göre belirgin donanımsal gelişmeleri var.
iPad Air 2 hiç rahatsızlık duymadan elinizde saatlerce tutabileceğiniz bir tablet. Eldeki konforu çok üst seviyede. Yanınızda sürekli taşıyacaksanız tableti korumak için bir koruyucuya ihtiyacınız olacak. Aksi takdirde cihazın arkası ve köşeleri zamanla çizilecektir. Sadece koltuğunuzda kullanmayı düşünüyorsanız, tasarımın güzelliğini gölgelemeyen Smart Cover’da sizin için yeterli olacaktır.
Touch ID, bir iPhone için oldukça kullanışlı bir özellik. Touch ID sayesinde hiç vakit kaybetmeden kilidi açabiliyor ve kredi kartı ödemelerini hızla gerçekleştirebiliyorsunuz.
iPad Air 2 için ise o kadar da gerekli görünmüyor. Cep telefonunuz kadar ortada dolaştırmadığınız bir cihaz olduğu için, ileri derecede güvenliğe de ihtiyacınız azalıyor. Yine de ilk iPad Air’da olmayan bu özelliğin, iPad Air 2’ye eklenmiş olması sevindirici.
Apple’ın söylediğine göre A8X çipi aşırı derecede hızlı. Bizim tabletteki deneyimimiz de bunu doğruladı. Cihazda yaptığımız hiçbir şey onu yavaşlatmaya yetmedi.
iPad Air 2 ile tıpkı bir akıllı cep telefonu gibi normal telefon görüşmeleri yapmanız mümkün. Bu sayede cep telefonunuz yerine de kullanabilirsiniz. Ama maalesef SMS gönderme ve alma yapamıyor.

Kutudan çıktığı haliyle iOS 8.1 kullanan ilk cihaz. Cihazın kullandığı A8X çipi gerçekten çok güçlü olmalı ki, en yakın rakiplerinden neredeyse yüzde 40 daha fazla performans veriyor. İnternet’te gezinme veya video izlemede pili 10 saat dayanıyor. Bu ilk iPad Air’ dekinden farklı değil, ama cihaz daha ince olmasına rağmen bu pil ömrünü korumuş olması önemli bir başarı. iPad Air 2’nin kamerası da bu sefer bazı üst sınıf özelliklerle donatılmış. Artık 120 fps ağır çekim yapabiliyor.
Sonuç olarak; Apple, iPad Air 2 ile zaten mükemmele yakın olan tabletini daha da geliştirmiş. Gücü, daha iyi ekranı ve güncellenmiş işletim sistemi ile birçok kişinin eski tabletinin yerini almasını isteyeceği bir cihaz. Önümüzdeki sene boyunca da piyasadaki en iyi tablet olarak kalacağını düşünüyoruz.
Dünyanın en büyük şirketlerinden ve alanında lider teknoloji firması olan Apple’ın ürettiği bu iPad Air 2’yi satın almak isterseniz en uygun fiyat garantisi sunan buypasa.com’u tercih edebilirsiniz. “Ücretsiz sanal dükkan” ve “%0 satış komisyonu” gibi kampanyaları sebebiyle online mağaza açmak isteyen e-ticaret kullanıcılarının gözdesi olan bu sanal pazar platformuna https://buypasa.com adresinden ulaşabilir, tabletin tüm teknik özelliklerini ve görsellerini inceleyebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle