S Pen Kalem ile Profesyonel Kullanım Samsung Galaxy Note Pro 12.2

S Pen Kalem ile Profesyonel Kullanım Samsung Galaxy Note Pro 12.2


12.2 inç boyutunda ekranıyla 2560×1600 piksel çözünürlük sunan Galaxy Note Pro 12.2, S Pen kalemle birlikte geliyor. İşletim sistemi olarak son Android sürümü 4.4 KitKat’i kullanması büyük avantaj.

Galaxy Note Pro 12.2’nin Wi Fi’ ye ek olarak ayrıca 3G ve LTE destekli modelleri de bulunuyor. Bu modellerden LTE’li olanda işlemci olarak Qualcomm Snapdragon 800 kullanılırken, ülkemizde satışa sunulan Galaxy Note Pro 12.2’de 8 çekirdekli Exynos işlemci bulunuyor.
Siyah ve beyaz renk seçenekleriyle satışa sunulan Galaxy Note Pro 12.2, dev bir cüsseye sahip. Elbette bunun nedeni 12.2 inç boyutundaki ekranı. Böylece geniş bir çalışma alanı sunan tablet, oldukça şık görünüyor. 7.95 mm’lik kalınlığıyla oldukça ince olduğunu söyleyebiliriz. Ancak 750 gramlık ağırlığıyla uzun süre elde taşımanız zor.
12.2 inç boyutundaki ekranda panel olarak Super Clear LCD kullanılmış. 2560×1600 piksel çözünürlüğünde olan ekran iyi görünüyor. Renkler fazlasıyla canlı ve parlak. 10.1 inç tabletlere göre 1.5 kat daha fazla görüntüleme alanı sunan tablet, böylece geniş çalışma alanı sahibi. Bu da tabletin en büyük artısı.
Note Pro 12.2’nin diğer bir özelliği ise Çoklu Pencere özelliği. Parmağınızı ekranın sağ tarafından hafifçe kaydırdığınızda ortaya çıkan çekmece içindeki uygulamaları ekrana ayrı pencereler halinde açabiliyor ve böylece aynı anda farklı uygulamalarda çalışabiliyorsunuz. Bunlar profesyonel kullanımda verimliliği arttırıcı etkenler.
Profesyonel kullanımdan bahsetmişken S-Pen’i de atlamamak gerek. Note Pro 12.2, Samsung’un akıllı kalemi S-Pen’i de beraberinde getiriyor. Hemen tabletin sağ kenarında kendine yer bulan S Pen, Note Pro 12.2’yi tamamlayan yegane birim.
Tablette göze çarpan bir diğer önemli detaysa 3 GB RAM taşıması. 32 GB gibi geniş bir dâhili hafızanın da sahibi olan tablet, ayrıca microSD yoluyla 64 GB daha depolama alanı desteği sunuyor. Tabletin bataryası ise oldukça geniş, tam 9500 mAh.
8.0 megapiksel değerinde bir kameraya yer verilen tablette kameradan ziyade kamera yazılımında yer alan geniş seçenekler dikkat çekiyor. Zengin mod seçeneği sunan kamera, çekim hızıyla da başarılı. Çekim tuşuna bastığınız anda görüntüyü yakalayan kamera, 4:3 oranda 3264×2448 piksel, 16:9 formatta da3264x1836 piksel fotoğraf çekiyor. Video olarak da elbette 30 FPS’de 1080p kayıtihmal edilmemiş.

Lider teknoloji firması Samsung’un ürettiği bu Samsung Galaxy Note Pro 12.2’yi satın almak isterseniz en uygun fiyat garantisi sunan buypasa.com’u tercih edebilirsiniz. “Ücretsiz sanal dükkan” ve “%0 satış komisyonu” gibi kampanyaları sebebiyle online mağaza açmak isteyen e-ticaret kullanıcılarının gözdesi olan bu sanal pazar platformuna https://buypasa.com adresinden ulaşabilir, tabletin tüm teknik özelliklerini ve görsellerini inceleyebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle