Samsung Ailesinin En Yeni Modeli Galaxy S6 Edge

Samsung Ailesinin En Yeni Modeli Galaxy S6 Edge


Samsung Galaxy Note Edge’deki deneyimlerini ilerleterek, Galaxy S6 Edge’i çıkarttı. Özellikle belli başlı bildirimleri ve kişileri Edge ekranlarından kullanmanızı sağlayan cihaz, bu bildirimleri sağda ve solda gösterme özelliğine sahip.
7mm kasa kalınlığıyla hem önü hem de arkası Corning Gorilla Glass 4 cam olan Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge, Samsung’un alışılagelmiş tasarım detaylarından vazgeçtiğini gösteriyor.
14nm üretim teknolojisiyle üretilen 8 çekirdekli ve 64 bit destekleyen Exynos 7420 işlemcisi, Mali-T760MP8 grafik işlemci, 3GB LPDDR4 RAM ve Samsung’un yeni geliştirdiği hızlı eMMC dahili depolama birimiyle beraber radikal bir donanım tercihi yapan Samsung, Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge ile hız konusunda epey iddialı.
Tüm bunları yaparken rakibi Snapdragon 810 çözümlerine göre az güç tüketirken, daha serin bir çalışma sunan Exynos 7420, hem termal hem de performans açısından beğeni topladı.
f 1.9 diyafram açıklığına sahip yeni geliştirilen lenslerin kullanıldığı Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinde önde 5 Megapiksel, arkada ise OİS destekli 16 Megapiksel kameraya sahip.
2600 mAh bataryaya sahip olan Galaxy S6 Edge, 14 nm işlemci avantajıyla beraber güç tüketimi konusunda Samsung’a göre iddialı.
Özellikle güç tasarruf modu açıkken, 1 günü rahat görebilecek olan Galaxy S6 Edge, hiç bir şeyden kısmadan normal kullanımda 8 – 10 saat arası kullanım bizlere sunuyor.
Galaxy S6 Edge’in eksileri
Eğimli ekran, Galaxy S6 ile Galaxy S6 Edge arasındaki fiyat farkı kadar deneyim farkı oluşturmuyor.
iPhone 6 / 6 Plus ve HTC’nin One ailesine göre ses kalitesi geride kalıyor
Samsung hayranlarının büyük bir ilgi gösterdiği Samsung Galaxy S6 Edge’yi satın almak isterseniz en uygun fiyat garantisi sunan buypasa.com’u tercih edebilirsiniz. “Ücretsiz sanal dükkan” ve “%0 satış komisyonu” gibi kampanyaları sebebiyle online mağaza açmak isteyen e-ticaret kullanıcılarının gözdesi olan bu sanal pazar platformuna https://buypasa.com adresinden ulaşabilir, telefonun tüm teknik özelliklerini ve görsellerini inceleyebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle