Samsung Galaxy A7

Samsung Galaxy A7


Samsung Galaxy A7’de de Samsung’un AMOLED kullanımı devam ediyor. 5.5 inç ekranı 1920 x 1080 piksel çözünürlük desteğine sahip. 401 ppi gibi yüksek bir piksel yoğunluğu sunan bu ekran, Super AMOLED’in PenTile renk matrisine rağmen canlı, gerçekçi ve telefona yandan bakıldığında renklerde dikkate değer derecede mavi yeşilimsi bir görünüm oluşturmayacak şekilde görüntüleri A7 kullanıcılarına sunuyor.

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A7’lerde 1.8 GHz dört Cortex A15 ve 1.3 GHz dört Cortex A7 çekirdeğin bulunduğu Exynos 5 Octa 5430 işlemci bulunuyor. Bu işlemci Mali-T628 GPU’yu da barındırıyor. Ayrıca 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza da donanım bileşenleri arasında yer buluyor. 16 GB’lık depolama alanı biraz yetersiz kalabilir, neyse ki, 64 GB’ye kadar destekli microSD kart yuvası sayesinde depolama alanını daha da artırabilir; dosyalarınız, fotoğraflarınız, videolarınız için daha fazla yer açabilirsiniz. Kablosuz bağlantı tarafında 802.11a/b/g/n Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.0 + LE, A-GPS ve GLONASS destekli GPS, FM radyo, radyodan kayıt gibi başlıca nitelikleri görüyoruz. Ayrıca Galaxy A7 HSPA’in yanı sıra LTE desteğini de barındırıyor.

Samsung Galaxy A7 ile Samsung Galaxy Note 4’ü karıştırmanız muhtemel, çünkü bu iki telefon önden bakıldığında birbirine fazlasıyla benziyor. 5.5 inç ekranıyla Galaxy A7, kuzeni Galaxy Note 4 ile hemen hemen aynı büyüklükte yüzey alanına sahip. Hafif yuvarlatışmış köşeleri ve metal kenar çerçevesiyle de benzerlik tamamlanıyor. Sadece 6.3 mm. kalınlığındaki gövdesi ve 141 gr. ağırlığıyla Samsung Galaxy A7 tek elde bile rahatlıkla tutulup kullanılan, cepte de rahatlıkla taşınan bir telefon.

Samsung Galaxy A7’nin arkasında 13 megapiksel, otomatik odak ve LED flaşlı kamera bulunuyor ve bu değerlere sahip bir kamerayı Galaxy A7 seviyesinde çoğu telefonda varsayılan olarak görüyoruz. Bu arka kamera 1080p Full HD video kayıt yeteneğine sahip. Bu kamera optik görüntü sabitleme veya geniş açı gibi özelliklerden yoksun, aslına bakarsanız standart nitelikte bir kamera olarak nitelendirilebilir. Öndeki kamera rekabette rakiplerinden biraz olsun sıyrılıyor. 5 megapiksel çözünürlük destekli ve 106 derecelik geniş açılı bir lensi ön kamerada görüyoruz ve bu ön kamera sayesinde birkaç kişinin rahatlıkla sığabileceği selfie fotoğraflar çekmek mümkün oluyor.

Samsung severlerin büyük bir ilgi gösterdiği Samsung Galaxy A 7’yi satın almak isterseniz en uygun fiyat garantisi sunan buypasa.com’u tercih edebilirsiniz. “Ücretsiz sanal dükkan” ve “%0 satış komisyonu” gibi kampanyaları sebebiyle online mağaza açmak isteyen e-ticaret kullanıcılarının gözdesi olan bu sanal pazar platformuna https://buypasa.com adresinden ulaşabilir, telefonun tüm teknik özelliklerini ve görsellerini inceleyebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle