Sanal Mağaza Nedir?

Sanal Mağaza Nedir?


Ülkemizde yapılan her alışverişin faturalandırılarak devlete vergisinin ödenmesi gerekmektedir. İkinci koşulunuz ise stoğunuzda ürün bulunmasıdır. Stoklarınızı sahip olduğunuz ürünler ile ya da tedarikçi firmalardan edindiğiniz ürünler aracılığı ile oluşturabilirsiniz. E-ticaret kanunlarına göre ise internette sanal mağaza açarak ürün ve hizmet satışı gerçekleştirebilmek için şirket sahibi olmanız gerekmektedir. Bu şartın koşulmasının nedeni ise satılan her ürünün faturalandırılması gerekliliğindendir.
E-ticaret sitesi açtıktan sonra ise kredi kartlarından satış yapabilmeniz için bankalara sanal pos başvurusunda bulunmanız gerekir. Sanal pos başvurusu yapabilmeniz için ise e-ticaret yani online satış yapacağınız sisteminizin hazır olması ve yüksek güvenlik önlemleri ile koruma altına alınması gerekir.
Kısaca özetlersek sanal mağaza kurabilmek için şirket sahibi olmalı, ürünleriniz olmalı, profesyonel bir e-ticaret yazılımı kullanmalı ve bankalara sanal pos başvurusunda bulunmalısınız. Bu özelliklerin yanı sıra sanal mağaza kurulumunuz sırasında bazı isteklerin de var olacağını unutmayınız. Örnek olarak kargo ile ürün gönderimi yapabilmeniz için işletme bilgileriniz ile birlikte bir kargo firması ile anlaşmanız, ödeme alabilmeniz için bankalara yine işletme bilgileriniz ile başvurmanız gerekir.

Bunları yapacak vaktiniz ve sermayeniz yoksa sizin için uygun olan diğer seçeneği değerlendirmeniz daha sağlıklı olacaktır. Bu yöntem sizin için sanal mağaza açacak olan sitelere kayıt olmak ve mağazanızı işletmektir. Sizin için gerçek mağazalardan oluşan ve eşsiz bir alışveriş deneyimi sunan https://buypasa.com da kişi ve kurumlara mağaza açma imkanı veriliyor. Sitede bu şekilde açılan toplam binlerce online mağaza bulunuyor. Bu mağazalarda, elektronikten oyuncağa, antikadan kozmetiğe toplam on iki ana başlıkta yüzlerce kategoride binlerce ürün tüketicileri bekliyor.
Sizde tek tıkla, %0 satış komisyonu ile sınırsız şekilde ürün ekleyebilir. Buypasa’ da kazanmaya başlayabilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle