Güvenli ve Hızlı Alışverişte Sanal Pos

Güvenli ve Hızlı Alışverişte Sanal Pos


Elektronik ticaretin anahtarlarından biri de “sanal POS” denilen sistemlerdir. Web üzerinden ödeme söz konusu olduğunda sanal POS´lar devreye girer.
Klasik alışverişlerde kullandığımız POS cihaz ve sistemlerinin, web siteleri üzerinden alışveriş yapmaya olanak sağlayan şekline sanal POS -VPOS denmektedir. Kısaca buna Internet´e uyarlanmış POS da diyebiliriz.
Sanal POS ile alıcı-satıcı ya da satıcı-tedarikçi arasında online bir ödeme sistemi ve altyapısı kurulmuş olur. Sistem en basit şekilde, şirketin web sitesi üzerinden kart bilgilerini giren kullanıcının bankada olan hesabından, aldığı ürünün bedeli olan paranın firmanın kendi hesabına geçmesine dayanır.
Bu sistemi uygulamak son derece kolaydır. Ürün ve hizmetlerini e-ticaret yaparak pazarlamayı düşünen bir şirket ilk olarak hesabının bulunduğu bir banka ile e-ticaret sözleşmelerini imzalamalı, bununda devamında ise bankaya ait sanal pos yazılımını kendi e-ticaret sitesine kurmalıdır.
Sanal POS sisteminin işleyişi oldukça güvenlidir, tüm işlemler bu süreç esnasında, elektronik olarak gerçekleştirilir. Güvenlik sistemleri en yüksek şifreleme algoritmasına dayanan dijital imza ve dijital sertifikalı giriş-çıkış işlemlerini çözmek çok zordur, bu nedenle klasik bir alışverişte yaşayacağınız güvenlik tehlikesi özellikle günümüzde kat be kat daha fazladır.
Günümüzde e-ticaret sektörü ciddi bir ivme kazanmıştır. Bu ilerlemede önemli bir yeri olan Buypasa sanal pos sistemini, kendi sunucularına entegre ederek güvenli bir alışveriş için yaklaşık 15 milyon kullanıcısına büyük destek vermektedir.
Sizde yaklaşık 15 milyon kullanıcıya, binlerce mağazaya ve yüzbinlerce ürüne tek tık ile ulaşarak, ücretsiz bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Üstelik https://buypasa.com ‘da satış komisyonu %0!

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle