Tamamen Yerli Vestel Venüs 5.5 V

Tamamen Yerli Vestel Venüs 5.5 V


Cep telefonu pazarında yerli üretimde son zamanlarda büyük atak görüyoruz. Geçtiğimiz eylül ayında Berlin’de gerçekleştirilen IFA 2014’te düzenlenen organizasyonda, Vestel‘in de yeni cep telefonu modelleriyle pazara dahil olduğunu görmüştük.
Vestel’in Venus adını verdiği ailede 4.5 ila 5.5 inç ekran boyutunda farklı modeller bulunuyor. Bugün inceleyeceğimiz model ise Vestel’in 5.5 V modeli.
Cebin kalbinde işlemci olarak Qualcomm Snapdragon 400 görüyoruz. 4 çekirdekli olan işlemci 1.2 GHz frekansta çalışıyor. 16 GB dahili hafızaya sahip olan telefon ayrıca microSD kart noktasıyla 32 GB’a kadar daha hafızayı genişletmeye olanak tanıyor. Telefonun ayrıca 1 GB da RAM değeri bulunuyor. Grafik hanesinde de Adreno 305 var. Bunları bir arada değerlendirdiğimiz orta segment için yeterli olduğunu görüyoruz.

Ön kamerasıyla 2.0 megapiksel değerinde olan cep, arka kamerada ise 13 MP ile karşımıza çıkıyor. Genel hatlarıyla segmentinin beklentisini karşılayacak ölçüde kareler yakalayan telefon, odaklanma süresiyle ise bekletebiliyor. Kameranın yazılımı kullanışlı. Fotoğraf çekmeden önce isteyenler çeşitli ayarları yapılandırabiliyor, MOD seçiminden sahne seçebiliyorlar. Bu arada telefonla 1080p video kaydı yapılabileceğini ve kameranın flaşla da desteklendiğini söyleyelim.

Venus 5.5 V, Android 4.4 KitKat işletim sistemini kullanıyor. Ancak burada konuşulması gereken başka bir nokta var. Vestel, Venus ceplerinde geniş yazılım desteği sunmuş. Özelleştirilmiş tema seçenekleri, yine Vestel’e özel uygulamalar ve sesler dikkati çeken detaylar.
Telefonda NFC ve 4G bağlantıları hazır durumda. Temassız içerik aktarımının kullanılabilmesi ve ülkemize geldiğinde 4G bağlantının kullanılabilir durumda olması sevindirici.

Ülkemizdeki en büyük teknoloji firmasının ürettiği bu akıllı telefona sahip olmak isterseniz size en uygun fiyat garantisi sunan buypasa.com’u tercih edebilirsiniz. “Ücretsiz sanal dükkan” ve “%0 satış komisyonu” gibi kampanyaları sebebiyle online mağaza açmak isteyen e-ticaret kullanıcılarının gözdesi olan bu sanal pazar platformuna https://buypasa.com adresinden ulaşabilir, telefonun tüm teknik özelliklerini ve görsellerini inceleyebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle