Toshiba’dan Windows 8 İşletim Sistemli Encore WT8 Tablet

Toshiba’dan Windows 8 İşletim Sistemli Encore WT8 Tablet


Özellikle Windows 8 işletim sistemiyle ve elbette Metro arabirimiyle birlikte Android ile iOS’un yanında rekabete katılan Windows’lu tabletler, şimdilerde gelen 8.1 güncellemesiyle birlikte güncel işletim sistemi deneyimi sunuyorlar. Toshiba Encore da Windows 8.1 sürümüyle çalışıyor. 8 inç boyutunda bir ekranın sahibi olan Encore WT8, kompakt yapısı ve Intel Atom işlemcisiyle de dikkat çekici.

Tabletin çevresinde yalnızca fiziksel tuş olarak güç ve ses butonlarını görüyoruz. Onun dışında başka bir fiziksel buton konumlandırılmamış. Windows arabirimine dönmek için ön yüzdeki kapasitif Windows logosuna tıklamanız yeterli.

Tabletin üst kenarında kulaklık, micro USB ve micro HDMI bağlantıları bulunuyor. Tabletin sol kenarında bir microSD kart yuvası var. Alt bölümde de Dolby Digital Plus destekli bir çift hoparlör görüyoruz. Elbette tablette kameralar da unutulmamış. Hem ön hem arka kamera tablette yer alıyor.
Intel Atom işlemcinin sahibi olan Encore, 4 çekirdekli Intel işlemcinin sahibi. Atom Z3740 işlemcisiyle 1.33 GHz frekansta çalışan tablet, gerekli gördüğü durumlarda 1.86 GHz’e kadar atak geliştiriyor. Bu çapta bir tablet için gayet yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Zaten tablet 2 GB bellekle de desteklenmiş durumda. Böylece Windows işletim sistemi altında ofis işlerinizi de yapabilir, eğlence amaçlı uygulamaları da rahatlıkla çalıştırabilirsiniz.
Tabletin kameralarına gelecek olursak eğer, arka kamerasıyla 8.0 megapiksel çözünürlüğünde bir görüntü sağlıyor. Kamerada flaş yok, ayrıca yazılım olarak da özel ayarlar mevcut değil. Çekim kalitesinin de başarılı olduğunu söyleyemeyiz.
Bilgisayar ürünleri söz konusu olduğunda pazardaki en büyük firmalardan olan Toshiba’nın ürettiği bu tablete sahip olmak isterseniz en uygun fiyat garantisi sunan buypasa.com’u tercih edebilirsiniz. “Ücretsiz sanal dükkan” ve “%0 satış komisyonu” gibi kampanyaları sebebiyle online mağaza açmak isteyen e-ticaret kullanıcılarının gözdesi olan bu sanal pazar platformuna https://buypasa.com adresinden ulaşabilir, tabletin tüm teknik özelliklerini ve görsellerini inceleyebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle