Windows 10’u Ücretsiz Kullanmak İçin Ne Yapmalı?

Windows 10’u Ücretsiz Kullanmak İçin Ne Yapmalı?


29 Temmuz 2015’te piyasaya çıkacak yeni işletim sisteminin beta versiyonu denemek isteyen herkes için şu an için ücretsiz. Windows 10‘u ücretsiz kullanmak için Windows Insider programına kaydolup, ön izleme sürümünü indirmek yeterli.
Bu sürüm, 1 Ekim 2015’te süresini dolduracak. Başka bir deyişle Windows 10’un ücretsiz kullanımı bu tarihte tarih olacak.

Ancak belli kriterler yerine getirildiği takdirde piyasaya sürüldükten sonra da Windows 10’u ücretsiz kullanmak mümkün.
Microsoft yetkilileri tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, Windows 7 ve 8.1 sürümlerini kullananlara Windows 10’a ücretsiz geçiş imkanı sunulacak. Başka bir deyişle son 2 yıl içinde Windows işletim sistemi ile çalışan bilgisayar alanlar ücretsiz olarak Windows 10’a geçiş yapabilecek.
Yapay zeka teknolojisiyle Windows 10’un arama ve hatırlatma özelliği de geliştirildi. Oldukça sade bir tasarımı bulunan Spartan, Windows 10’un web tarayıcısı olacak ve Internet Explorer’ın yerini alacak.
Kullanıcılar, akıllı telefonların ardından bilgisayar ve laptop’larında da akıllı asistan Cortana’yı kullanabilecek.
Spartan, kullanıcılara not almalarına, çizim yapmalarına ve daha akıcı bir düzen içinde içeriği okumalarına imkan sağlayacak.
Microsoft‘un hologram gözlükleri, Windows 10 ile uyumlu hale getirildi. Gözlükler sayesinde, oyunlardan film izlemeye kadar tüm dijital tecrübeler üç boyutlu hale çevrilebilecek.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle